Jak wiecie, rodzina Rock Queen powiększyła się małą księżniczkę 😉 Z tego powodu częściej myślimy o tym, jakie zabiegi medycyny estetycznej i kosmetyczne można robić w ciąży i po porodzie. Wiemy, że Was też nurtują te pytania, zatem przygotowałyśmy małą ściągę.
Jakie zabiegi na twarz można wykonać w ciąży?
W ciąży z powodzeniem możesz wykonać zabiegi ujędrniające, przeciwtrądzikowe czy nawilżające – pod warunkiem, że użyte podczas nich środki będą przetestowane pod kątem bezpieczeństwa dla przyszłych matek i ich dzieci. Sprawdzą się np. preparaty roślinne. Cuda sprawi także masaż Kobido – relaksuje, liftinguje, poprawia przepływ krwi i limfy.
Unikaj natomiast zabiegów, w których w tkankę skóry wprowadzane są preparaty chemiczne czy toksyna botulinowa. Zabronione są także zabiegi z użyciem retinolu i wszystkich pochodnych witaminy A. Substancje te mogą spowodować uszkodzenie płodu.
Zrezygnuj też z zabiegów z użyciem własnego osocza – krew w ciąży przepływa w naszym organizmie trudniej, a taki zabieg może stanowić dodatkowe obciążenie dla naczyń krwionośnych. Sporne jest stosowanie laseroterapii. Wprawdzie jest to najlepsza metoda na częste zmiany barwnikowe skóry twarzy kobiet ciężarnych, ale nie została przetestowana i nie wiemy nic na temat jej wpływu na rozwijające się dziecko.
Czy zabiegi na ciało w ciąży są bezpieczne?
Generalnie większość zabiegów, zwłaszcza wykonywanych w okolicy brzucha, jest niewskazana. Radzimy zrezygnować z nich całkowicie w I trymestrze. Natomiast od II trymestru warto zadbać o profilaktykę rozstępów. Specjalny masaż wykonywany ręcznie i delikatne peelingi przygotują Twoją skórę na ponadmiarowe rozciąganie się. Podobnie jest z masażem nóg, przeciwdziałającym ich puchnięciu. Lepiej wykonać go ręcznie.
Jak szybko wrócić do formy po ciąży?
Po porodzie pewnie jak najszybciej chcesz pozbyć się rozstępów i zbędnych kilogramów. Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – w Rock Queen możesz wybrać zarówno zabiegi laserowe, jak i kriolipolizę. Polecamy także lipolizę iniekcyjną. Są to zabiegi bezpieczne, nawet jeśli karmisz piersią.
W likwidacji przebarwień również najczęściej stosujemy laseroterapię. Zrezygnuj natomiast z zabiegów z użyciem preparatów chemicznych, które mogą przenikać do kobiecego mleka.